بررسی کلی تابلو برق سیواکن

بررسی کلی تابلو برق سیواکن

تعریف کلی تابلو برق: یک پانل بزرگ، قاب یا مجموعه ای است که سوئیچ ها، جریان بیش از حد و سایر وسایل حفاظتی روی آن یا درون آن و یا پشت آن نصب میگردد. نقش تابلو برق این است که اجازه می دهد جریان عرضه شده به تابلو را به جریان های کوچکتر برای توزیع بیشتر تقسیم کند و سوئیچینگ، حفاظت جریان و (احتمالا) اندازه گیری برای آن جریان های مختلف را فراهم کند. به طور کلی، تابلوهای برق ممکن است برق را بین ترانسفورماتورها، تابلوهای تابلو، تجهیزات کنترلی و در نهایت به بارهای سیستم جداگانه توزیع کنند. تابلو برق ها را در انواع مختلفی طراحی و تولید میکنن که یکی از مدل های پرکاربرد آنها، تابلو برق SIVACON است. در ادامه اطلاعاتی هر چند مختصر اما مفید را در اختیارتان قرار میدهیم که امیدواریم مفید واقع شود.

مشاهده محصولات ایران پارس الکتریک: قیمت تابلو برق سیواکن

دانستنی های لازم درباره تابلو برق سیواکن

Sivakan electrical panel، تابلوی ماژولاری که به طور انعطاف پذیر نیازهای شما را با سطح بالایی از قابلیت اطمینان برآورده می سازد. از نگاه فناورانه، تابلوهای SIVACON ترکیبی هوشمند از طراحی مقرون به صرفه و کیفیت بالا را به شما ارائه می دهند. مزایای کاربردی آنها شامل: یک منبع بهینه یکپارچه برای همه نیازهای شما – همه کاره، ایمن، سازگار، و کارکرد آسان است.

معمولا این تابلوها را میتوان بیشتر در مراکز بزرگ و پرمصرف از قبیل نیروگاهها، شرکت های نفت، پست های برق و کارخانجات بزرگ دید که از نظر فضای مورد نیاز مشکلی ندارند و مورد استفاده قرار گرفته اند. در دو نوع کشویی و ثابت تولید و به بازار ارائه میشوند. و تیپ کشویی آن مصارف بالاتری نسبت به تیپ ثابت دارد. علت آن خاموش نشدن کلی  قسمت های تابلو در هنگام تعمیرات تابلو است. در کل ساختار کشویی تابلو، این امکان را به وجود می آورد که هنگام خطا fault  درهر یک  از بخش های تابلو، تنها آن بخش را به صورت کشویی از مدار خارج کرده و سرویس  مربوط انجام شود. در این صورت، دیگر نیازی به خارج کردن بخش های دیگر نیست و آن بخش ها به فعالیت خود ادامه می دهند.

ویژگی های تابلو برق سیواکن
تابلو برق سیواکن

مشاهده محصولات ایران پارس الکتریک: قیمت تابلو برق

ویژگی های تابلو برق سیواکن

از پرکاربردترین طرح تابلوها بوده که برای اجرا و نصب به فضای بیشتری نیاز دارد. مونتاژ مکانیکی آنها پیچیدگی خاص خود را دارد و از طریق شینه ها به هم کوپل الکتریکی میشوند. در سایزهای مختلف قابل سفارش هستند. فیدرهای خروجی که برای تغذیه مصرف کننده ها موجودند در این تابلوها، با عنوان کشو شناخته میشوند و هر کشو باری را تغذیه میکند. هزینه اجرایی آنها بالاست اما از نظر امنیت و کارایی در بالاترین حد قرار دارند. هر کشو برای خود یک تابلو محسوب میشود به همین دلیل تجهیزات زیادی برای نصب و مونتاژ این تابلوها نیاز است. همچنین زمان تحویل این نوع تابلوها و مدت زمانی که باید صرف شود تا این تابلو تحویل کارفرما داده شود، نسبت به تابلوهای دیگر زمان بر بوده و حجم کار سیم کشی و مونتاژ مکانیکی آن نسبت به سایر تابلوها به جز تابلوهای سوئیچگیر بیشتر است. مهمترین موضوع این است که این تابلوها بسیار مستحکم، زیبا و انعطاف پذیرند.

در نهایت

میتوانید تابلو برق تیپ سیواکن Sivacon  را در ابعاد استاندارد و در سه مدل سری S8 ،8PV و 8PT در مجموعه ایران پارس الکتریک پیدا و خریداری کنید. همچنین در این مجموعه سلول سیواکن با جنس ورق گالوانیزه و ضخامت ورق 2 میلیمتر و IP 55 تولید میگردد.

مطالعه مقاله معرفی تابلو برق طرح ریتال از سایت ایران پارس الکتریک

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.